wtorek, 1 listopada 2011

29 darów, które odmienią Twoje życie, Cami Walker

 Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 245
Data premiery:19.10.2010r.

 W obecnych czasach ludzie coraz częściej chorują, a jak wiadomo - choroba jest jedną z najgorszych rzeczy, jaka może przydarzyć się komukolwiek z nas, Każdy pragnie być w pełni zdrowy oraz sprawny i tego samego życzy swojemu potomstwu. Jednak czasami za pomocą próśb i modlitw nie jesteśmy w stanie ofiarować sobie lub komuś zdrowia. Na własnej skórze, przekonała się o tym Cami Walker – autorka, a zarazem główna bohaterka książki pt. „29 darów, które odmienią Twoje życie”.

 Ze zdrowej i szczęśliwej mężatki, stała się słabą i cierpiącą na stwardnienie rozsiane kobietą, której samopoczucie oraz chęć do życia z każdym kolejnym dniem dramatycznie malało. Jej wahania nastrojów męczyły nie tylko męża, ale również jej rodzinę i bliskich znajomych.  Pewnego dnia słyszy od swojej przyjaciółki, a zarazem przewodnika duchowego o 29 darach, które mają pomóc jej w zmianie swojego życia, jednak czy ofiarowywanie innym darów, jest w stanie uszczęśliwić schorowanego i zdesperowanego człowieka?  

 „29 darów, które odmienią Twoje życie” jest pamiętnikiem Cami Walker, który pełni również rolę poradnika dla wszystkich osób, które chcą zmienić swoje życie. Przez te dwieście parę stron, czytelnik poznaje 29 dni z życia chorej na SM osoby, obserwuje jej wzloty i upadki, poznaje stan psychiczny, który cały czas ulega zmianie. Dzięki takim czynnikom, automatycznie związujemy się w pewien sposób z autorką, a tym samym odczuwamy zarówno żal, jak i współczucie pomieszane z radością, ulgą czy rodzącą się w nas motywacją do działania. 

 Poznając bliżej historię tej kobiety, nie można wyjść z podziwu. Dowiedzenie się o cierpieniu na nieuleczalną chorobę musi ogromnym być szokiem zwłaszcza, gdy słyszy się tego typu diagnozę kilka tygodni po wzięciu ślubu z „tym jedynym”. Świadomość, że ukochany prawdopodobnie zostawiłby Cię, gdyby odkryto tą przypadłość wcześniej, również nie jest pokrzepiająca i może sprawiać jedynie ból, jednak Cami Walker nie poddała się chorobie i złym myślom. Co prawda, często odczuwała własną bezsilność, popadała w depresję czy histerię, jednak koniec końców, postanowiła walczyć o cząstkę siebie, ofiarować ludziom 29 darów i otworzyć się na przyjmowanie miłości oraz dobra od innych ludzi. 

 Ogromną zaletą tej pozycji jest fakt, że autorka w żaden sposób nie próbuje zmusić czytelnika do zmiany religii czy swoich przekonań. Za pomocą opisu własnych przeżyć przedstawia zalety stosowania metody 29 darów, aczkolwiek nie naciska na odbiorcę, dzięki czemu w czasie poznawania jej historii mamy prawo do własnej interpretacji i samodzielnego podjęcia decyzji o naszym życiu. 

 Muszę przyznać, że dopiero dzięki tej lekturze byłam w stanie docenić wszystko to, co mam i zmienić swoje stanowisko w niektórych kwestiach. Obserwując stopniową zmianę autorki, postanowiłam wziąć z niej przykład i każdego dnia obdarowywać kogoś drobnym darem. Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić każdą osobę do sięgnięcia po tę pozycję i przyłączenia się do tej „akcji”. Oprócz doskonałego przewodnika, a zarazem poradnika „29 darów…”, wydaje się być również idealnym pomysłem na prezent dla osoby szczególnie bliskiej naszemu sercu, której przyda się zapoznanie z tak optymistyczną i pokrzepiającą pozycją.
Moja ocena: 5+/6
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!

9 komentarzy:

 1. Forma pamiętnika - poradnika wygląda ciekawie, ale raczej od tego typu literatury trzymam się z daleka, nie wpasowuje się w mój gust jakoś:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama nie wiem,nie przepadam za takiego typu książkami.. Może kiedyś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu pisałam sama pamiętnik, fajna sprawa. Ciekawa więc jestem jakie przeżycia zapisała na kartkach papieru Cama Walker. Chętnie zatem przeczytam ,,29 darów, które odmienią Twoje życie''.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzadko czytuję tego typu książki. Raczej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja mama ma SM, chyba nie przebrnęłabym przez ta książkę i chyba po Nie nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 6. Okrutna! :) Czytam i czytam i czekam żebyś mi powiedziała co to za 29 darów, albo chociaż wyjawiła jeden na zachętę a Ty milczysz jak grób! Niezdrowo jest rozbudzać aż taką moją ciekawość :D
  Uwielbiam de Mello, uwielbiam desiderate i wszelkie wschodnie tantry. Uwielbiam dostrzegac to co piekne i cenne i o ile nie mam problemu z tym w przypadku innych osob, tak we wlasnym dosc czesto. Więc ja z całą pewnością wpiszę to na "liste próśb i życzen do mikolaja". :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę przyznać, że wielkie wrażenie wywarła na mnie okładka tej książki, a i ty swoją recenzją wywołałaś we mnie ogromną ciekawość!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna okładka, szata graficzna jest naprawdę ciekawa, co do treści to zaciekawiła mnie. Książka wydaje się intrygująca i wciągająca więc z miłą chęcią poszukam w księgarniach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. cyrysia - ja również pisałam pamiętnik, a nawet kilka. Nigdy nie udało mi się go prowadzić dłużej, a pisałam tam - niestety - tylko sporadycznie.

  Flydot - rozumiem Ciebie i współczuję :(

  She - he he :) O to chodziło! Recenzja miała rozbudzić ciekawość i jak widzę, chyba mi się to udało.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo