niedziela, 6 listopada 2011

101 archaniołów, Doreen Virtue

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 176
Data premiery: 22.04.2011r.

 Zawsze warto mieć przy swoim boku przyjaciela, który obdarzy nas miłością, troską oraz wspomoże dobrą radą na każdym etapie życia. Doreen Virtue za pomocą swojej książki przybliża czytelnikowi postać archaniołów i udowadnia, że zdobycie tak potężnego sprzymierzeńca/przyjaciela jest możliwe dla każdego, bez względu na płeć czy ilość posiadanych dóbr. 

 „101 archaniołów” jest małą, aczkolwiek przepięknie wydaną książką, która została w całości poświęcona tym skrzydlatym istotom. Jednak nazwa pozycji nie odpowiada w stu procentach jej wnętrzu, znajdziemy tu jedynie dokładny opis piętnastu wysłanników bożych uznanych przez judeochrześcijańskich teologów, aczkolwiek jest to w pewnym sensie zaleta tej pozycji – z łatwością przychodzi nam, czytelnikom przyswajanie nowych informacji i nie ma tu mowy o obecności jakiegokolwiek chaosu. 

 Tematyka tej książki może niektórych zniechęcać, a zwłaszcza osoby, które praktykują inne wyznanie niż katolickie, jednak już na początku autorka wspomina, że przy pisaniu tej pozycji posłużyła się takimi źródłami jak: tradycyjną Biblią, księgami apokryficznymi, Kabałą, Koranem oraz naukami Kościoła prawosławnego.  Tak więc każda osoba, niezależnie od wiary, będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie.

 Do tej pory, kojarzyłam jedynie trzy imiona archaniołów: Michała, Rafaela oraz Gabriela, ale dzięki tej drobnej książeczce moja wiedza dotycząca niebiańskiej hierarchii oraz tych idealnych istot znacząco się powiększyła. Każdy rozdział został poświęcony innemu wysłannikowi, dlatego czytelnik będzie w stanie dokładnie poznać każdego z opisanych aniołów; jego główną rolę, atrybuty oraz prawdziwe historie pokazujące, że tak niesamowite istoty są obecne w naszym życiu – i właśnie to one najbardziej utkwiły mi w pamięci. 

 „101 archaniołów” jest bardzo kolorową i przyjemną dla oka pozycją, który cieszy nie tylko duszę, ale również i wzrok. Twarda oprawa zapewnia jej dłuższą żywotność. Kartki są śliskie, dlatego czytelnik nie ma problemu z ich przewracaniem, jednak największą, wizualną zaletą tej pozycji są przepięknie ozdobione strony oraz rozdziały, w których znajdziemy przykładowe modlitwy przypisane konkretnym archaniołom. Na koniec magicznej wycieczki poznawczej czeka na czytelnika kilku stronicowy dodatek w postaci skróconych i podanych "na tacy" specjalności archaniołów, kolorów ich aur oraz spis kamieni szlachetnych i znaków zodiaków, związanych z poszczególnymi przedstawicielami anielskiej rasy.

 Jedyną wadą tej pozycji jest cena, która jednak wynika z wizualnej oprawy, mimo wszystko mogę polecić ją z czystym sumieniem każdemu, kto chciałby lepiej poznać te boskie istoty lub pragnąłby nawiązać z nimi kontakt. Nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać, wystarczy tylko chcieć. 
Moja ocena: 5/6
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!

7 komentarzy:

 1. Szczególnie religijna nie jestem, ale Biblię czytałam, znam i często do niej wracam, więc tym bardziej chętnie poznam "101 Archaniołów".

  OdpowiedzUsuń
 2. No nie wiem. Kurcze, zielonego pojęcia nie mam czy bym przeczytała czy nie. Okazałoby się gdyby zagościła na bibliotecznej półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O Archaniołach z chęcią poczytam:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Oho, chętnie sięgną po ta książkę. Dzięki za info

  OdpowiedzUsuń
 5. chętnie rzuciłabym okiem na pozycję tego typu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Troche nie moja bajka, jako że ze mnie ateistka, ale obracajac glowe lekko w prawo widze osobnika ktory z cala pewnoscia dozna nieopisanej radosci na widok tej ksiazki. Jak dobrze ze mikolaj tuz tuz :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam slabość do aniołów, kolekcjonuję ich figurki i fotografie, czuję, że anioły dają ludziom poczucie bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo