niedziela, 1 lipca 2012

Miłość i Prawo Przyciągania, Esther i Jerry Hicks

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 240
Data premiery: 20.03.2010r.

 W głębi duszy, nikt z nas nie chce być samotny. Przeraża nas perspektywa powrotu do pustego mieszkania, w którym nikt na nas nie czeka. Już sama myśl o tym, że będziemy zmuszeni spędzić święta jedynie we własnym towarzystwie przyprawia nas o nieprzyjemne dreszcze oraz ból brzucha. Na świecie jest tysiące, jak nie miliony osób, które nie chcą żyć samotnie, jednak nie zawsze im się to udaje. Tłumaczą się brakiem szczęścia czy mało atrakcyjnym wyglądem, aczkolwiek często wina leży w złym nastawieniu. 

 Dzięki pozycji napisanej przez małżeństwo Hicks’ów pt. „Miłość i prawo przyciągania”, każdy ma możliwość „przewibrowania się” i otwarcia na nowe związki. W książce nie zostały poruszone jedynie zagadnienia dotyczące życiowego partnera, ale wszystkie relacje międzyludzkie, począwszy od rodziny, a kończąc na partnerach biznesowych, czy nawet sprzedawcy w sklepie. 


 Wszystko, co zostało opisane w tej książce, jest związane z Prawem Przyciągania. Na jego temat powstało wiele publikacji, w tym sławny na całym świecie „Sekret”, jednak żadna z nich nie była poświęcona całkowicie związkom. „Miłość i prawo przyciągania, jak przyciągać idealne związki” jest książką podzieloną na sześć części, a każda z nich jest związana z owym prawem. Znajdziemy tu rozdziały poświęcone Wirowi, odpowiedniemu partnerowi, seksualności, dzieciom, poczuciu własnej wartości oraz ogólne informacje na temat Prawa Przyciągania. 

 Język wykorzystany przez tę dwójkę duchowych przewodników jest bardzo rozbudowany, przez co czasami lektura tej pozycji może sprawiać problem. Ich charakterystyczną cechą jest tworzenie kilku zdań, zamiast jednego, w którym znalazłyby się konkretne informacje. Esther i  Jerry Hicks bardzo lubią się rozpisywać, jednak nie zawsze działa to na ich korzyść, ponieważ każda osoba, która szuka w danej sprawie pomocy, będzie bardziej zainteresowana konkretami i klarownym przedstawieniem informacji.

 Wbrew pozorom, czytelnik z łatwością może odnaleźć odpowiedzi na gnębiące go pytania. Przy wykorzystaniu spisu treści bez problemu trafi na zagadnienie, które go interesuje. Bardzo ciekawy okazał się pomysł przedstawienia niektórych ważnych informacji w postaci dialogu. Jerry zadaje pytanie, na które odpowiada Abraham. Często mamy okazję zapoznać się z pytaniami zadanymi przez uczestników kursów, dzięki czemu lektura i poruszane zagadnienia stają się nam bliższe. 

 W Prawo Przyciągania można wierzyć albo nie. Każdy z nas ma wybór i to od Was zależy, czy będziecie chcieli sięgnąć po ten tytuł. Nie mogę powiedzieć, abym była całkowicie usatysfakcjonowana z tej lektury, ponieważ nie udało mi się poznać odpowiedzi na niektóre pytania. "Miłość i Prawo Przyciągania" nie powala, dlatego polecam ją jedynie osobom, które interesuje opisane zagadnienie. Być może pomoże Wam, tak jak tysiącom ludzi, w odnalezieniu odpowiedniego partnera czy też najlepszego przyjaciela?

Moja ocena: 2+/6
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 

10 komentarzy:

 1. Uuu...a byłam zainteresowana tą książką, jak widzę niepotrzebnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapoznałam się już z tymi autorami, a raczej z seminariami na temat odchudzania. Ja wierzę im, myślę, że jeśli los pozwoli zapoznam się z tą książką :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. oj.. raczej nie dla mnie...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj... Niska ocena bardzo. A do tej pory spotykałam raczej dobre jeśli chodzi o tę książkę. Nie miałam zamiaru sięgać, bo to nie całkiem moje klimaty i ja w takie rzeczy nie wierzę. Widzę, że nie mam czego żałować jednak. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam o prawie przyciągania w książce "Sekret". Trudno mi w to uwierzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mozę być ciekawie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. To, że nikt nie chce być samotny, to prawda.
  Jednak nie jestem przekonana, aby jakikolwiek poradnik mógł komuś pomóc.
  Całe nasze życie zależy od małych, pozornie mało istotnych momentów i nawet jeżeli byśmy chcieli, to może nam się nie udać nic zmienić.

  Taaaak, jestem tak samo sceptycznie nastawiona do wszystkich poradników ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się naprawdę ciekawie z chęcią po nią sięgnę! :)

  Twój blog naprawdę bardzo mi się podoba!
  Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z blogowaniem i mam nadzieję, że znajdziesz czas aby odwiedzić i mój: http://beautifulbook-review.blogspot.com/

  Obserwujemy?

  Z góry przepraszam jeżeli nie lubisz takiego typu wiadomości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapraszam do siebie na wygrywajkę.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej się nie skuszę, wolę inne książki tego wydawnictwa ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo