niedziela, 22 lipca 2012

Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup?

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 168
Data premiery: 23.06.2012r.

 Kręgosłup jest swoistym rusztowaniem dla ciała każdego człowieka i właśnie to sprawia, że jest tak bardzo ważny. Dzięki niemu możemy się poruszać, skakać, biegać, pływać, tańczyć, a więc robić wszystko to, co wzbudza w nas radość. Niestety, nie każdy ma to szczęście, aby poszczycić się całkowicie zdrową tą częścią szkieletu. Wiele osób zapada na rozmaite choroby, które mogą prowadzić do nieuruchomienia, nawet na całe życie. Dzięki publikacji Zdzisława Drobnera pt. „Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup” każdy z nas ma możliwość zapoznania się ze schorzeniem, zwanym „skoliozą”.

 Skoliozę, czyli skrzywienie kręgosłupa, coraz częściej wykrywa się u dzieci. Jest niebezpieczną wadą, która ogranicza poruszanie, a nawet czasem – w zaawansowanym stadium – może uciskać takie narządy jak płuca czy serce. Deformuje ciało, sprawiając, że np. jeden z barków jest wyżej położony od drugiego. Czasami jest ledwo zauważalna, jednak w niektórych przypadkach deformacja jest na tyle poważna, że utrudnia normalną egzystencję. 

 Pozycja napisana przez Zdzisława Drobnera okazała się kompetentnym źródłem wiedzy na temat tego schorzenia. Dokładny opis oraz pomocnicze rysunki umożliwiają lepsze zapoznanie się z tematem, a co najważniejsze, pozwala na wykrycie początkowego stadium choroby. Autor przekazał posiadaną przez siebie wiedzę w klarowny sposób. Język jest prosty i łatwy w odbiorze, dzięki czemu każdy przeciętny odbiorca, który nie posiada nie wiadomo jak wielkiej wiedzy medycznej, może wdrożyć się w to zagadnienie.

 „Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup” pomoże zrozumieć naturę choroby oraz samemu ją rozpoznać. Autor przestrzega, że skolioza jest zbyt poważnym i niebezpiecznym schorzeniem, aby zignorować wizytę u lekarza specjalisty. Im prędzej się zareaguje, tym szybciej i lepiej będzie można z nią walczyć m.in. dzięki rehabilitacjom. Na większą część książki składają się rozdziały poświęcone ćwiczeniom, które można wykonywać samemu lub przy pomocy partnera we własnym domu. Ich dokładne opisy oraz pomocnicze rysunki sprawiają, że bez trudu można wspomagać leczenie skoliozy. Oprócz zaoszczędzonych pieniędzy, rehabilitacje jednak sporo kosztują, będzie można odczuć również zadowolenie z własnych postępów. 

 Podsumowując, książka wydana przez wydawnictwo Studio Astropsychologii jest doskonałym poradnikiem, które przestrzega przed chorobą, ale również pozwala z nim walczyć przy pomocy domowych sposobów. Jest idealną pozycją dla każdej osoby, która choruje na tę przypadłość, ale również dla rodziców. Dzięki niej, będą w stanie rozpoznać u swojej pociechy jej pierwsze objawy i odpowiednio zareagować, chroniąc ją w ten sposób przed poważnymi komplikacjami. które mogą wyniknąć w przyszłości.
 Moja ocena: 6/6
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!

6 komentarzy:

 1. Nie czytałam i nie zamierzam, bo o skoliozie wiele wiem. Jednak nie wierzę, że ćwiczenia przedstawione przez autora można BEZPIECZNIE wykonywać w domu. To, co jednym pomaga, innym tylko szkodzi, zatem program ćwiczeń powinien być opracowany dla konkretnego pacjenta przez lekarza lub fizjoterapeutę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatna książka... Niewiele znam osób, którym by się nie przydała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam dzieci, więc nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. całkiem pożyteczna pozycja
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jest dobra dla matek, nie dla mnie ;) Polecę cioci :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Z pewnością bardzo przydatna książka dla rodziców.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo