czwartek, 6 grudnia 2012

Naucz się medytować, Eric Harrison

Recenzje Książek
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 190
Data premiery: 7.12.2012r.

 Medytacja wydaje się być dla wielu bardzo trudną sztuką, dostępną jedynie dla wąskiego grona osób. Każdy, kto chociaż raz spróbował wyciszyć swój umysł wie, że nie należy to do najprostszych zadań. Osiągnięcie pełnej koncentracji przy automatycznym odpieraniu natrętnych myśli jest dla niektórych nierealne, jednak autor książki pt. „Naucz się medytować” uświadamia czytelnikowi, że nie diabeł taki straszny jak go malują i każdy, przy odrobinie chęci, może nauczyć się kontrolować swój umysł.


 Pozycja napisana przez Erica Harrisona jest zgrabnie wydanym poradnikiem, który zaznajamia odbiorcę z tematem medytacji. Podzielony na trzy części ułatwia korzystanie z niego. W pierwszej z nich, autor wyjaśnia, czym dokładnie jest medytacja, na czym polega i czemu służy. Wypisując pozytywne skutki, które są zauważalne po regularnych ćwiczeniach, zachęca do spróbowania opisanych w książce metod, jednak biorąc pod uwagę objętość stronicową całej książki jest to, jak dla mnie, zbyt długi wstęp. W końcu potencjalnych uczniów tej sztuki najbardziej interesują konkrety, które pozwolą na szybkie poznanie odpowiednich praktyk medytacyjnych.

 W drugiej części tej publikacji czytelnik znajdzie najważniejsze i najistotniejsze informacje, które chce poznać każdy zainteresowany tą sztuką koncentracji - dotyczą one oczywiście przygotowania i rozpoczęcia medytacji. Eric Harrison zamieścił w niej po kolei opis najważniejszych punktów: od skupiania uwagi po odpowiednią pozycję, a nawet przybliżenie podstawowych informacji na temat stanów świadomości, właściwości fal mózgowych itd. Natomiast w trzeciej, a więc ostatniej części, zamieszczone są dodatkowe informacje oraz porady, które dopełniają i ugruntowują dopiero, co poznaną wiedzę na temat medytacji.

 „Naucz się medytować” jest dobrą publikacją, która pomoże rozpocząć własną przygodę z metodą „uważności”. Język zastosowany przez autora jest prosty, a wszystkie podane przez niego informacje i opisy są przejrzyste, i klarowne, dlatego czytelnik nie będzie miał problemów ze zrozumieniem istoty medytacji. Ogromną zaletą tego poradnika są pojawiające się, co jakiś czas, proste ćwiczenia będące propozycjami praktyk. Dzięki temu każdy będzie miał szansę na znalezienie najlepszego dla siebie sposobu medytacji.

 Książka napisana przez Erica Harrisona jest idealną pozycją dla każdego, kto chciałby zacząć swoją przygodę z medytacją. Przydatne wskazówki znajdujące się w książce, przytoczone przykłady z życia wzięte, praktyka, a przede wszystkim właściwe podejście to klucz do sukcesu. „Naucz się medytować” mogę polecić praktycznie każdej zainteresowanej tym tematem osobie, a przede wszystkim tym, którzy szukają dobrej i wiarygodnej publikacji umożliwiającej przekazanie informacji na temat oczyszczenia umysłu ze wszelkich trosk.
Moja ocena: 5+/6. 
 Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!

5 komentarzy:

 1. Omg. Zawsze chciałam się nauczyć medytować. Teraz już wiem gdzie szukać pomocy. świetna recenzja. A masz coś może o Lewitacji? ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Medytacja to akurat nie taka trudna sprawa ;) Trzeba po prostu czasu i cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałam kiedyś medytować, ale po czasie zmieniłam swoje zainteresowanie. Jak zwykle.
  Książka idealna dla samouków.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. tym raczej nie jestem zainteresowana, więc pass ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chciałabym zapoznać się z tą książką!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo