sobota, 31 marca 2012

Zaklęcie dla Cameleon, Piers Anthony [e-book]

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 320
Data premiery: 8.03. 2012r.

 Xanth jest krainą, gdzie mieszkają osoby obdarzone jakimiś magicznymi zdolnościami. Wszyscy obywatele, którzy do dwudziestego piątego roku życia nie udowodnią swojego magicznego daru, zostają zmuszeni odejść na zawsze z tych terenów. Głównym bohaterem, a zarazem osobą - prawdopodobnie - niemagiczną i na dodatek pozbawioną jednego palca jest Blink, chłopak, który za miesiąc skończy 25 lat. Wkrótce, będzie zmuszony zostawić swoją rodzinę, ukochaną i wszystkich znajomych. Ratunkiem jest dla niego odnalezienie czarodzieja Humfreya, który jest jedyną osobą, potrafiącą stwierdzić, czy chłopak posiada jakikolwiek magiczny dar.

 Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym autorze, dlatego nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej lekturze. Bałam się, że będzie to kolejna, podobna do wcześniejszych powieści fantasy pozycja, jednak ku mojemu zdziwieniu tak się nie stało. Książka autorstwa Piersa Anthony’ego jest napisana lekkim i łatwym w odbiorze językiem, dzięki czemu czytelnik nie ma jakichkolwiek problemów z czytaniem. Owa powieść praktycznie z miejsca wciąga, a dzięki autorowi mamy okazję poznawać tę niesamowitą krainę, jaką jest Xanth. 

 Bohaterowie zostali w bardzo dobry sposób przedstawieni. Każdy z nich ma indywidualne cechy charakteru, dlatego nie możemy powiedzieć, że któraś z występujących tu postaci jest podobna do drugiej. Niektóre osoby wzbudzają w czytelniku skrajne uczucia, jednak to główny bohater zyskał moją największą sympatię, ponieważ było mi go po prostu żal. Współczułam mu, a fragmenty jego wspomnień dotyczących przeszłości, sprawiały, że jeszcze bardziej trzymałam za niego kciuki. 

 W „Zaklęcie dla Cameleon” czytelnik znajdzie świetną kreację magicznego świata, w którym przyszło żyć głównemu bohaterowi. Praktycznie przez całą lekturę miałam wrażenie, jakbym podróżowała u boku Blinka i wraz z nim stawiała czoła niebezpieczeństwu. Opis tych wszystkich magicznych i nieprawdopodobnych stworzeń stał się wkrótce niesamowicie pasjonującym zajęciem, a poznawanie kolejnych losów bohatera, przyjemną rozrywką. Z tego powodu „Zaklęcie dla Cameleon” mogę polecić każdej osobie, która lubi zaczytywać się w takich magicznych pozycjach.
 Moja ocena: 5/6
E-book'a otrzymałam dzięki uprzejmości platformy woblink.com

23 komentarze:

 1. Nie lubię fantastyki, ale ta książka wydaje się dosyć przyjemną lekturą. Może przeczytam dla odmiany. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam ją w ostatnim czasie. I też było to moje pierwsze spotkanie z autorem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli będę miała okazję to bardzo chętnie przeczytam, bo wydaje się być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coraz bardziej lubię fantastykę, więc i tą książkę niedługo przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. E-booki mnie denerwują, natomiast kusiłaby mnie wersja papierowa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Taki jest świat - zgadzam się. Nie wiem, co bym zrobiła, gdyby nie ta obecność magii w moim życiu. Dzięki książkom oczywiście ;)

  Nati - polecam, bo lektura warta bliższego zapoznania.

  Visenna - ja również nie przepadam za e-bookami. Wolę papierową książkę, chociaż angielskimi audiobookami nie pogardzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam takie pozycje, a sama okładka sprawia, że mam ochotę chwycić książkę czy to e-book i zagłębić się w niesamowity świat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tą książkę, niedługo z pewnością się za nią zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się na prawdę świetnie. Z chęcią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czuję tutaj powiew świeżości, bo z takim pomysłem na fabułę się jeszcze nie spotkałam. Tym bardziej, chętnie sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rzeczywiście ciekawy pomysł na fabułę. Zaciekawiła mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Do e-booków nie jestem przekonana, więc jeśli dorwę kiedyś papierową wersję to oczywiście przeczytam, czemu nie? Zwłaszcza po takiej recenzji!

  OdpowiedzUsuń
 13. Fantastyka chyba nigdy mi się nie znudzi, więc pozycja jak najbardziej dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie dość że fabuła wydaje się ciekawa, to jeszcze okładka prezentuje się naprawdę cudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Znakomite tłumaczenie! Paweł Kruk oddał anglojęzyczny humor słowny znacznie lepiej niż Lucyna Targosz.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobra recenzja, zachęcająca do sięgnięcia po tę książkę. I zgadzam się, okładka jest ładniejsza niż w znanym mi starym wydaniu, głównie dzięki jasnym barwom i świetnemu niuchaczowi.

  OdpowiedzUsuń
 17. Moje odczucia względem tej książki są bardzo podobne. Fajna recka, gratulujhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-filozofia-na-talerzu-10944.html!

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo fajna recenzja :). Książka jest równie przyjemna- moja ocena : 6/6

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajna recenzja :). Książka jest równie przyjemna- moja ocena : 6/6

  OdpowiedzUsuń
 20. Moje odczucia względem tej książki są bardzo podobne. Fajna recka, gratulujhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-filozofia-na-talerzu-10944.html!

  OdpowiedzUsuń
 21. Mnie się podobają takie fantasy: pełne humoru, ale bez przemocy. No i uwielbiam długi cykle, bo sie przywiązuję do bohaterów.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo