czwartek, 3 maja 2012

Ostatni bohaterowie, Licia Troisi

Wydawnictwo: Videograf II
Liczba stron: 352
Data premiery: 6.07.2011r.

 Życie nie jest łatwą grą, zwłaszcza, gdy jest się zmuszonym walczyć z własnym przeznaczeniem. W momencie, gdy Adhara poznała prawdę o swoim dziedzictwie i ujrzała rzeczy, których nikt by nie chciał doświadczyć, podjęła decyzje – przyjmie rolę Sheireen, wojowniczki, walczącej ze złem. Jednak zrobi to po swojemu, nie ugnie się pod decyzją bogów, zwłaszcza, że jej ukochany jest Marvashem – automatycznym przeciwnikiem Uświęconej Sheireen. Przy pomocy Sana przeszedł na ciemną stronę, siejąc zamęt i zniszczenie w pobliskich krainach. Pomimo znalezienia lekarstwa na tajemniczą chorobę, kolejne niebezpieczeństwo nadciąga do Świata Wynurzonego. Czy Adharze uda się uchronić resztę społeczeństwa i Amhala przed zagładą?

 Trzeci tom serii „Legendy Świata Wynurzonego” jest przepięknym zakończeniem historii dotyczącej świata, który wykreowała Licia Troisi. Jestem pełna podziwu dla jej twórczości. Stworzyła fascynujący świat z równie interesującymi i odmiennymi postaciami, dlatego pożegnanie ze Światem Wynurzonym jest dla mnie wyjątkowo trudne. Pisarka nie pozostawiła nam złudzeń, dotyczących kontynuacji losów w tym fantastycznym miejscu. To koniec – brzmi to naprawdę okropnie, zwłaszcza, że moja przygoda ze Światem Wynurzonym trwa bardzo długo i związałam się emocjonalnie z poszczególnymi bohaterami. 

 „Ostatni bohaterowie” są równie wciągający, jak poprzednie tomy. Zabierając się za czytanie, czytelnik automatycznie traci poczucie czasu. Przynajmniej tak było ze mną - zaczęłam rano i zanim się obejrzałam był wieczór. Jedną z zalet pióra autorki jest właśnie umiejętność porywania czytelnika, co sprawia, że lektura jest idealną odskocznią od rzeczywistości. Odbiorca nie dość, że nie ma problemów z przeniesieniem się do wykreowanych miejsc i ujrzeniem ich oczyma wyobraźni, to jeszcze ma okazję zapoznać się z interesującymi postaciami.

 Ostatni tom trzeciej już serii nie zawiódł mnie, jednak nie mogę powiedzieć, że całkowicie mnie usatysfakcjonował.  Niektóre wydarzenia były łatwe do przewidzenia, zwłaszcza koniec, który był typowy dla tej autorki. Jednak jedną z wielu zalet serii jest to, że ta włoska pisarka nie tworzy banalnych wątków miłosnych, które swoją przesłodzoną naturą wywołują u odbiorcy odruch wymiotny. Uczucie pomiędzy Adharą a Amhalem jest bardzo skomplikowane, dlatego do ostatniej strony nie wiadomo, jak potoczą się ich losy. W trakcie lektury znowu miałam okazję poczuć tę magią, którą wypełniona jest każda z książek tej pisarki. Tego uczucia często brakuje wydawanym pozycjom, a właśnie ten stan, ta ekscytacja w czasie śledzenia wydarzeń sprawia, że odbiorca przestaje zwracać uwagę na drobne mankamenty.

 „Ostatni bohaterowie” są dobrą kontynuacją rozpoczętej już serii, a jest to pozycja obowiązkowa dla osób, które rozpoczęły już swoją przygodę z bohaterami „Legend Świata Wynurzonego”. W końcu chyba każdy chce dowiedzieć się, jak zakończy się ta historia. Każdą z serii mogę polecić miłośnikom tego gatunku. Zawsze można spróbować zaznajomić się z piórem autorki, ponieważ nie każdemu ten styl pisania odpowiada. Mimo wszystko polecam wszystkim, którzy chcą stać się częścią niesamowitej przygody u boku fantastycznych postaci, z którymi nie można się nudzić.
 Moja ocena: 5-/6

11 komentarzy:

 1. U mnie dopiero Kroniki Świata Wynurzonego czekają na swoją kolej :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. sięgnęłabym, ale wpierw muszę zdobyć I tom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się być interesująca, dlatego przy najbliższej okazji sięgnę po pierwszy tom ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna seria warta zainteresowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem przekonana do tej autorki, ale może dam jej szansę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie mam często kontaktu z taką literaturą, ale myślę, że mogłoby mi się spodobać.
  Koniecznie muszę przejrzeć troszkę inne półki niż zazwyczaj podczas wizyty w bibliotece. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam poprzednich tomów, lecz seria jak najbardziej zapisała się w pamięci i tylko czeka, aż ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
 8. W wakacje zabiorę się za tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba się skusze na tą serie;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Być może wkrótce uda mi się przeczytać tę serię, nie mogę się doczekać aż wpadnie mi w ręce pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie spotkałam się z serią i raczej za nią nie chwycę. Mimo pozytywnej recenzji w opisie tego, jak i pierwszych tomów brakuje mi tego "czegoś", co dla każdego jest inne ;D

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo