piątek, 25 maja 2012

Szybki kurs wróżenia, Aryan GoehlingWydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 212
Data premiery: 24.04.2012r.

 Przez wieki wykształciły się różne sposoby poznawania przyszłości. Jedną z metod odkrycia niespodzianek, jakie szykuje dla nas los jest wróżenie z kart. Obecnie mamy duże pole manewru w kwestii ich wyboru, ponieważ na rynku znajdziemy wiele odmian sławnego Tarota, ale również karty Lenormand, runy i wiele więcej. Przy pięknie ozdobionych taliach zapominamy o tradycyjnych rozwiązaniach, mam tu na myśli oczywiście karty klasyczne, których nie zabraknie chyba w żadnym domu.


 Aryan Goehling od dziecka posiada dar jasnowidzenia, który przez lata wykształcił do tego stopnia, że zawodowo zajmuje się pomaganiem innym ludziom. W napisanym przez niego poradniku znajdziemy podstawy niezbędne do przyswojenia umiejętności wróżenia z kart klasycznych. Pomimo zapewnień autora, znajdujących się we wprowadzeniu, nie odniosłam wrażenia, aby poznawanie przyszłości przy użyciu takich talii było łatwą sztuką. Jednak nie ma co się zniechęcać już na początku, najważniejsza jest chęć i motywacja.

 „Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych” ma wszystko to, co pozycja zaznajamiająca kompletnie zieloną w tych tematach osobę powinna posiadać. Oprócz dokładnie wytłumaczonej symboliki każdej z kart, znajdziemy wypis i interpretację możliwych połączeń. Wszystko zapisane jest bardzo przejrzyście, dzięki czemu potencjalny wróżbita nie będzie miał problemu ze znalezieniem charakterystyki odpowiedniej karty. Język użyty do napisania tej pozycji jest prosty i łatwo przyswajalny, co sprawia, że z łatwością przychodzi zapamiętywanie nowych informacji.

W poradniku znajdziemy oczywiście obowiązkowo typy układów kart, ponieważ każde ich ułożenie jest uzależnione od sprawy, o którą chcemy zapytać. Zadziwiający jest fakt, że w tak małej książce znajduje się tyle informacji na różne tematy, a autor pomaga odpowiedzieć czytelnikowi na podstawowe pytania dotyczące wróżenia – o czym i w jaki sposób można mówić, jak stać się dobrym wróżbitom itp.  

 Dodatkową atrakcją czytelniczą są rozdziały poświęcone wiedzy praktycznej. Znajdziemy tu m.in. instrukcje i porady dotyczące tego, czym kierować się przy wyborze naszej osobistej talii kart i – co chyba najważniejsze – jak zacząć. Oprócz tego, pomocnicze informacje na temat wyboru i oczyszczenia naszego gabinetu, poznania swojego kamienia ochronnego, który przypisany jest do naszego znaku zodiakalnego itp. Rozdziały poświęcone tym zagadnieniom są w gruncie rzeczy krótkie i dla osób już wtajemniczonych nie będzie to nic nowego. Jest to coś, co pozwala jedynie odbiorcy - przysłowiowo - liznąć dany temat.

 "Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych" jest dobrą pozycją dla każdego, kto chciałby nauczyć się wróżyć z tradycyjnych kart, których największą zaletą z pewnością jest cena i ogólna dostępność. Aryan Goehling przekazuje czytelnikowi podstawową, a zarazem najważniejszą wiedzę na temat tej sztuki wróżenia, dlatego polecam ją wszystkim tym, którzy chcieliby trochę bardziej się zapoznać z tym zagadnieniem.
 Moja ocena: 5/6
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!

11 komentarzy:

 1. Ciekawe, może kiedyś. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompletnie nie interesuje mnie coś takiego jak wróżbiarstwo i prawdę mówiąc, uważam, że to głupota :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. nie za specjalnie coś takiego mnie interesuje :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś lubiłam sobie powróżyć, ale teraz już nie robię tego, więc książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sam tytuł mnie zachęcił :) To coś naprawdę dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fanką poradników ani wróżenia nie jestem, więc odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie się skuszę, mam już kilka takich książek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja nie mam żadnej książki tego typu i chętnie bym sobie powróżyła ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie dla mnie, ale znam osobę, która interesuje się takimi rzeczami, wiec jej polecę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wierzę we wróżby, więc raczej nie jest to książka dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo