wtorek, 8 maja 2012

Oszukując przeznaczenie, Dahlke Ruediger


Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron:
Data premiery: 1.04. 2012r.
 Kto z nas nie chciałby oszukać swojego przeznaczenia? Z historii o Edypie, a nawet z bajki o Śpiącej Królewnie wiemy, że jest to niewykonalne. Próbowali już tego nawet Starożytni, tworząc Wyrocznie i wykorzystując w tym celu kapłanów, jednak nic z tego. Jedyne, co możemy zrobić, to spróbować zrozumieć niektóre mechanizmy rządzące tym światem, i właśnie w tym może pomóc nam dzieło niemieckiego pisarza, Ruedgera Dahlika.

 „Oszukując przeznaczenie. Co rządzi Twoim losem” jest zgrabnie wydaną książką, zaznajamiającą czytelnika z trzema najważniejszymi prawami, mającymi wpływ na nasze życie – prawem polaryzacji, rezonansu i świadomości. Jestem przekonana, że większość ludzi nie ma pojęcia, że to właśnie one decydują o naszym losie, jednak dzięki doktorowi Ruedigerowi Dahlke’owi każdy ma możliwość dokładnie je poznać i zrozumieć w poszczególnych strefach naszego życia.

 Przyznam się, że nie przypominam sobie, żebym w całym moim krótkim życiu słyszała o tak dziwnych i tajemniczo brzmiących prawach, dlatego podejrzewam, że mały odsetek ludzi jest zaznajomiony z tym tematem. W związku z tym, do lektury podeszłam z ogromnym zapałem, który zaczął gwałtownie maleć w trakcie czytania wstępu. Początek książki, tzw. „wstęp”, na ogół nie wygląda tak, jak w przypadku tej pozycji. Odnosiłam wrażenie, że autor wrzuca czytelnika na głęboką wodę i jest on skierowany dla osób, które na temat owych praw wiedzą co nieco. Dopiero, gdy przeszłam do właściwej części książki wszystko zaczęło nabierać sensu.

 Autor w każdym z rozdziałów zaznajamia czytelnika z poszczególnymi prawami. Do lepszego zobrazowania mechanizmu ich działania podaje przykłady, zarówno z chemii, fizyki, literatury, ale również z życia codziennego. Zaprezentowane przez niego fakty oraz informacje wzbudzają zainteresowanie czytelnika, a zamieszczone przykłady ćwiczeń uatrakcyjniają lekturę. Ciekawym dodatkiem są mieszczące się na tylnych stronach rysunki, będące odpowiednikami biało-czarnych ilustracji pojawiających się w trakcie lektury. Bardzo użytecznym, a zarazem przyjemnym elementem są również cytaty oraz stwierdzenia, widniejące po bokach poszczególnych stron.

 „Oszukując przeznaczenie. Co rządzi Twoim losem” jest wiarygodnym źródłem informacji dla każdego, kto interesuje się poruszanymi w książce zagadnieniami i chciałby poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Język autora nie jest typowo naukowym wywodem, chociaż mało mu do tego nie brakuje. Sposób przekazania informacji w taki sposób sprawia, że nie jest to książka dla wszystkich, bo do zapoznania się z nią potrzeba czasu oraz skupienia. 
Moja ocena: 5/6
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!

17 komentarzy:

 1. sądzę, że bym sięgnęła, wygląda na interesującą pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesuje się takimi rzeczami, więc prawdopodobne jest, że sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo...dobrze, że mam tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Też posiadam, niedługo może się wezmę ;)
  A co do Wielkiej Gramatyki języka angielskiego - zdecydowanie wszystkie. Śmiem twierdzić że nawet takie, o których nie słyszałaś, lub przypadkiem, kiedyś: ja tak miałam ;) Także, zachęcam.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesująca tematyka, więc jak książka wpadnie mi w ręce, z chęcią przeczytam:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Zupełnie nie dla mnie, więc raczej podziękuję:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zostałaś oTAGowana.:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba nie moja tematyka, więc raczej podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś chyba mnie nie przekonywuje, ale zobaczymy;)

  OdpowiedzUsuń
 10. O nie, chyba nie dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie moje klimaty, więc chyba spasuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie padłaś ofiarą oTAGowania! Szczegółów dowiesz się na moim blogu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie, nie tym razem. Książka to kompletnie nie moje tematy...

  OdpowiedzUsuń
 14. Zostałaś oTagowana! Więcej informacji na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zupełnie nie moje klimaty. W ogóle nie przepadam za książkami tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeżeli nadarzy się okazja to z pewnością przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo