środa, 3 września 2014

Ho’oponopono. Oczyszczająca modlitwa, Krystyna Kwiecinski

Szczęście – kto z nas do niego nie dąży? Staramy się zrobić wszystko, a nawet jeszcze więcej, aby poczuć je chociaż przez chwilę, dlatego wciąż szukamy sposobu, który nam to umożliwi. Jedną z metod jego osiągnięcia jest Ho’oponopono. Ta dziwnie brzmiąca, hawajska technika polega na przemienieniu negatywnej energii w pozytywną. Niby nic trudnego, w końcu w teorii brzmi to tak prosto, a jednak stosowanie jej w praktyce okazuje się być nielada wyzwaniem. Podstawą tej sztuki jest wybaczenie, otwarcie się na miłość, zmiana sposobu myślenia i swojej wibracji. Pomóc w tym może wizualizacja, a także oczyszczająca modlitwa, przynosząca nie tylko ukojenie, ale również nadzieję na lepsze jutro.  

„Ho’oponopono. Oczyszczająca modlitwa” to przyzwoicie wydany poradnik, na łamach którego czytelnik znajdzie informacje, nie tylko zaznajamiające go z tą tradycyjną metodą uzdrawiania duchowego, ale także z wiedzą dotyczącą mądrości wysp polinezyjskich – Huną. Nie będę ukrywać, iż w trakcie lektury tej pozycji, wielokrotnie na myśl przychodziło mi Prawo Przyciągania. Tak wiele elementów było podobnych, chociażby wibracje, siła myśli i energii wysyłanej do wszechświata. Pojawiła się jednak nowa informacja, dotycząca obciążeń karmicznych, będących powracającą energią z przeszłych wcieleń. Praktykowanie Ho’oponopono może jednak pomóc w ich neutralizacji, a co za tym idzie, w poprawie jakości życia.   

Poradnik napisany przez Krystynę Kwiecinski składa się z większych lub mniejszych objętościowo rozdziałów, a także ich podrozdziałów. Końcowe treści zawierają na przykład wykaz najpopularniejszych hawajskich zwrotów czy też dotyczą kwestii występowania negatywnych zjawisk na świecie. Jednak gdybym miała scharakteryzować kompozycję tego tytułu, to wyróżniłabym jego dwie części – teoretyczną oraz praktyczną, na łamach której czytelnik zapozna się z formami modlitw Ho’oponopono. Ich objaśnienie jest na tyle przejrzyste i dokładnie przedstawione, że każdy będzie w stanie wykonać krok po kroku zaprezentowany rytuał.

Użyty do napisania „Ho’oponopono. Oczyszczająca modlitwa” język jest lekki i prosty, z tego też względu przyswojenie sobie zaprezentowanych treści nie powinno sprawić większego problemu. Do  lektury poradnika zachęca przede wszystkim interesująca treść, poruszająca wszystkie te kwestie, które mogą nurtować potencjalnego czytelnika. Informacje dotyczące szczęścia, osiągnięcia harmonii, wybaczenia, czy po prostu oczyszczenia swojego życia, wzbogacają merytorycznie tę pozycję i zachęcają do samodzielnego praktykowania metody Ho’oponopono. Zawarte na początku informacje od autorki jeszcze bardziej mobilizują i nastrajają czytelnika, nabiera on bowiem przekonania, iż Krystyna Kwiecinski ma o tej hawajskiej technice oczyszczenia niemałe pojęcie.

„Ho’oponopono. Oczyszczająca modlitwa” to przyjemny w odbiorze poradnik, który przede wszystkim nakierowuje czytelnika na tę jaśniejszą stronę życia, zachęca do pozytywnego myślenia i oczyszczenia siebie ze złej energii. Na jego łamach nie zabraknie wzmianek o kwestiach związanych z zagadnieniem Prawa Przyciągania czy nawet planowania przedurodzeniowego, ale za sprawą zaznajomienia odbiorcy z hawajskimi mądrościami i modlitwami – oferuje coś nowego. Czy polecam? Tak. Jest to bez wątpienia pozycja warta uwagi, zwłaszcza dla zainteresowanych tematem samorozwoju.   

 Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 196
Data premiery: 06.02.2014r.
Ocena: 5/6
Książkę otrzymałam od wydawnictwa Illuminatio, za co serdecznie dziękuję!
Blogger Template by Clairvo