poniedziałek, 23 maja 2011

Feral, Kate Wild

Wydawnictwo: 15.02.2011r.
Data premiery: Amber
Liczba stron: 280

 Mityczna kraina, którą zamieszkiwała wysoko rozwinięta cywilizacja, została zniszczona. Czy Atlantyda istniała naprawdę? Nikt z nas nie może być tego pewny, jednak świat, w którym główną rolę odgrywa technologia, w którym nikt nie zna słowa „litość”, istnieje w naszym wymiarze. Mowa o Nowej Atlantydzie. W tym miejscu, ukrytym przez specjalne urządzenia w ciemnym i niebezpiecznym lesie, żyją kadeci, których szkoli się na idealnych żołnierzy, do nich zalicza się też Feral, dziewczyna przyprawiająca każdego o gęsią skórę swoimi nie ludzkimi oczami i naturze, której nie może poskromić. 

 Feral jest hybrydą. Doświadczenia i eksperymenty przeprowadzane na jej młodym ciele się nie udały i z tego też powodu, gdy dziewczyna traci panowanie nad sobą, staje się piekielnie niebezpieczna, a jej natura wilczycy daje o sobie znać. Główna bohaterka z powodu swej odmienności nie jest zbyt lubiana, a ludzie wręcz od niej stronią. Przez pewne wydarzenia, w których odgrywała znaczącą rolę oraz okazanie pomocy uciekinierowi z laboratorium, dziewczyna musi uciekać do naszego świata. Po drugiej strony lasu, swą kwaterę mają „Cienie” – osoby, które sprzeciwiają się polityce Nowej Atlantydy i jedynie czego pragną, to jej zniszczenia. 

 „Feral” jest książką, od której wręcz bije zapach świeżości. Posiada niesamowicie oryginalną fabułę, dzięki czemu nie ma mowy aby czytelnik pomyślał sobie „już kiedyś o tym czytałem”. Jest, to pozycja dla każdego, bez względu na wiek. Czytając tą książkę, czytelnik wkręca się na tyle, że zapomina o poczuciu czasu, a to może skutkować jedynie zaległościami w codziennych obowiązkach. Jedynym minusem jest liczba stron oraz dość przewidywalna akcja, jednak mimo wszystko, książka wypada bardzo dobrze na tle innych pozycji, którymi zachwycają się tysiące młodych ludzi.

 Kate Wild jest autorką scenariuszy i sądzę, że dzięki swojemu doświadczeniu, była w stanie napisać tak dobrą książkę przesyconą akcją i emocjami. Co więcej, czytelnik już od pierwszych stron zaczyna czuć sympatię, a nawet współczucie do głównej bohaterki, która wychowała się bez opieki matki. Od dziecka musiała znosić ból i upokorzenie. W Nowej Atlantydzie, nie ma miejsca na łzy. Za każdą najmniejszą pomyłkę grożą kary cielesne. W normalnym świecie, dzieci bawią się misiami i lalkami, jednak w tym Mieście, kadeci przechodzili rygorystyczny trening, który miał za zadanie zrobić z nich, bezlitosnych wojowników. 

 Książka pt. „Feral” jest dla mnie jedną z najlepszych książek, jaką miałam okazję czytać w tym roku. Myślę, że każdy będzie w stanie znaleźć w niej coś dla siebie, dlatego polecam ją każdemu, kto ma choć trochę wolnego czasu oraz chęci na przeżycie niesamowitej przygody u boku Feral.
    Moja ocena: 6/6

7 komentarzy:

 1. Mimo że to fantastyka jestem nią zainteresowany...przekonałaś mnie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem Ci szczerze, że uwielbiam paranormalne książki wydawane przez wydawnictwo Amber. Niby nie ma w nich nic wielkiego, jednak w doskonały sposób potrafią odmóżdżyć człowieka i dać mu siłę na kolejnych kilka dni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją na liście od czasu gdy zobaczyłam ją na stronie Empiku.
  Wydaje się być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wątpię czy jest to książka dla mnie i czy by mi się spodobała, więc nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oryginalność to coś, co stawiam (w przypadku książek) na pierwszym miejscu. Do tego ta magiczna otoczka... Muszę zdobyć to dzieło!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo