poniedziałek, 20 lutego 2012

Geomancja dla początkujących, Richard Webster

Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 226
Data premiery: 14.02.2012r.

 Ludzie od zawsze pragnęli poznać swoją przyszłość, dlatego sięgali po różne metody, które miały im to umożliwić. Czy to wróżenie z fusów, z lotu ptaków czy też z narządów zwierząt – nie ważny był sposób, najważniejszy był efekt, poznanie odpowiedzi na swoje pytania. Z tego też powodu, na przestrzeni lat powstało wiele sposobów na wejrzenie w przyszłość, w tym także jedna z najstarszych metod, nosząca nazwę „geomancji”. Polega ona na kreśleniu odpowiednich figur oraz na ich analizie. Może ona pomóc wróżącemu odpowiedzieć na gnębiące go pytania czy też lepiej zrozumieć sytuację, w jakiej dana osoba się obecnie znajduje. 

 Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z geomancją, dlatego nie byłam pewna, czy jest to sztuka warta nauczenia, jednak za sprawą początkowych rozdziałów, mój stosunek do niej całkowicie uległ zmianie. Autor wyjaśnił, czym tak naprawdę jest geomancja, przedstawił podstawowe informacje na jej temat oraz warte zainteresowania ciekawostki, które sprawiają, że zapał do nauki geomancji rośnie, zwłaszcza, że Richard Webster zamieścił nazwiska osób, które korzystały z tej metody wejrzenia w przyszłość i przynosiła ona zadowalające rezultaty.

„Geomancja dla początkujących” jest zgrabnie wydanym poradnikiem, wprowadzającym czytelnika do sztuki geomancji, która wbrew pozorów nie jest tak prosta, jak może się wydawać. Kluczem do sukcesu jest bowiem właściwa i trafna interpretacja. Na szczęście autor zamieścił dokładny opis każdej z szesnastu figur wraz z rysunkiem i informacjami, które mogą odbiorcy się przydać np. jakiemu żywiołowi, planecie dany znak odpowiada. Bardzo pomocne stają się również przykładowe analizy przy wybranych przez autora pytaniach. Dzięki temu, odbiorca zdaje sobie sprawę, że za sprawą geomancji może poznać o wiele bardzie szczegółowe i rozbudowane odpowiedzi, niż mógł sądzić na początku. Z pewnością najważniejszą kwestią dla osób, które chcą zostać geomantami są metody wróżenia. W książce zostało opisanych osiem sposobów poznania przyszłości. Niektóre są bardziej skomplikowane niż drugie, jednak za sprawą rysunków i zamieszczonych przykładów, nie sprawia to początkującemu wróżbicie wielkiego problemu.

 Język Richarda Webstera jest łatwy w odbiorze, dlatego znajdujące się w poradniku informacje chłonie się z przyjemnością. Zamieszczone rysunki bardzo pomagają w nauce wróżenia, jednak czasami gubiłam się w treści. Nie rozumiałam skąd np. brała się interpretacja danego domu, o którym pisał autor i dopiero kilka stron później, został przedstawiony ich dokładny opis z wyjaśnieniem, co on symbolizuje. Sprawiało to, że denerwowałam się i kilkakrotnie czytałam ten sam tekst, mając nadzieję, że może coś źle zrozumiałam i zaraz znajdę odpowiedź. Z tego powodu, pomiędzy niektórymi stronami tworzył się zbędny bałagan, bo tak podstawowe i kluczowe informacje powinny znajdować się na początku rozdziału, aby ułatwić początkującemu zrozumienie danego zagadnienia. 

  „Geomancja dla początkujących” jest poradnikiem, idealnie nadającym się zarówno dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z geomancją, jak i dla tych, którzy chcą uporządkować i poszerzyć swoją wiedzę na jej temat. Czytelnik za sprawą tej pozycji ma możliwość zrozumieć zupełne podstawy, takie jak odpowiednie rysowanie figur lub wykonanie przedmiotów, które zwolnią nas od ich kreślenia.Wiedza na temat tej sztuki została przejrzyście i zrozumiale przekazana, z tego powodu, poradnik napisany przez Richarda Webstera mogę polecić każdemu, kto jest zainteresowany zapoznać się bliżej z geomancją.
 Moja ocena: 5/6
 Książkę otrzymałam od wydawnictwa Illuminatio, za co serdecznie dziękuję!

16 komentarzy:

 1. Jeszcze jakiś czas temu ta książka pewnie by mnie zainteresowała. Dziś już niekoniecznie, więc sobie odpiszczę :) Aczkolwiek przechodziłam swego czasu okres fascynacji podobną tematyką. Z tym, że ja koncentrowałam się wówczas głównie na tarocie i wahadełku. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nati - fascynacja wahadełkiem również za mną. Z Tarotem nie miałam do czynienia. Moja mama go używa, jednak ja wolę karty Lenormand. Bardziej do mnie przemawiają. :)
  Co do Twojej decyzji, to szkoda. Może w przyszłości zainteresujesz się geomancją. Mnie zaciekawiła ta sztuka wróżenia i coraz bardziej się nią interesuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje życie wbrew wszystkim wróżbom toczy się po swojemu, więc chyba nie sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wróżby raczej mnie nie kręcą, więc książkę sobie odpuszczę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zbyt wielka ekstrawagancja jak dla mnie, nie czytam nawet horoskopów ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przyznać, że nigdy nie spotkałam się jeszcze z pojęciem genomenacja. Twoja recenzja bardzo mnie zainteresowała, więc pewnie sięgnę po tą książkę. W końcu warto wiedzieć cokolwiek o wróżbach, kiedy jest się w tej dziedzinie takim ignorantem jak ja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Poradników w ogóle nie czytam, więc jednak spasuje, ale recenzja bardzo ciekawa i rzeczowa.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dość ciekawie, może kiedyś przeglądnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesują mnie podobne zjawiska, mam lekkiego fioła na ich punkcie. Ta książka to zdecydowanie coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Deline - no to widzę, że dużo nas łączy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ojej, napisać recenzję poradnika to trudna rzecz, podziwiam! Książka jednak nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie jestem pewna czy spodoba mi się jej treść, ale cóż może spróbuje.:D

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie przepadam za wróżbami i zazwyczaj w nie nie wierzę, ale może tak z ciekawości kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chyba raczej tym razem odpuszczę sobie lekturę tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przeczytałabym jako ciekawostkę - nie mam zamiaru kupować :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla mnie brzmi to jak czarna magia w biały dzień, ale oczywiści pozycja bardzo ciekawa :).

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest tu mile widziany. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi przemyśleniami, opiniami czy nawet krytyką.

Blogger Template by Clairvo